Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 101

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 101 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 101

Yüksek kirlilik ihtiva eden atık suların arıtılması, kimyasal arıtma sistemleri ile gerçekleştirilmektedir. Bu sistemlerde oluşan ve fark edilemeyen arızalar sonucu doğaya sızan zehirli atık yer altı ve yer üstü sularına karışarak çevre kirliliğine neden olmakta, çevre ve insan sağlığı açısından tehlike oluşturmaktadır.

Bir boya fabrikasının endüstriyel atık arıtma tesisinde çalışan mühendis, fabrikadan günlük arıtılıp doğaya sızan suyun içinde başlangıçta (t = 0) 3 litre sıvı formda zehirli atık tespit etmiştir. Sonraki günlerde aynı şartlarda doğaya sızan zehirli sıvının zamana bağlı değişim oranı aşağıdaki grafikte verildiği gibi parabol şeklindedir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Sızıntıya müdahale edilmezse t. günde fabrikadan doğaya salınan suyun içindeki zehirli sıvı miktarını litre cinsinden veren fonksiyonun kuralını bulunuz.

  • Cevap:

2. Doğaya sızan zehirli sıvı miktarının kaçıncı günde 15 litre olacağını bulunuz.

  • Cevap:

3. Fabrikadan sızan bir litre zehirli sıvı 2 ton yer altı suyunu kirlettiğine göre 6. günde kaç ton yeraltı suyunun kirleneceğini bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 101 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!