Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 104

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 104 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 104

Fabrika su depoları, şehir şebeke suyunun biriktirilip bekletildiği çok büyük tonajlı su tanklarıdır. Fabrikalar şebekedeki su basıncının yetersiz olduğu durumlarda kendine ait olan su deposundaki suyu kullanmak zorunda kalır. Verilen görselde bir fabrikanın su deposu görülmektedir. Bu fabrikanın su basıncı yetersizken su deposunu kullandığı bir durumda bazı saat dilimleri arasındaki su tüketiminin değişim oranını gösteren grafik aşağıdaki şekilde verilmiştir. Depodaki suyun kullanılmaya başlanmasından itibaren ilk 60 dakikadaki su tüketim hızının doğrusal olarak, bundan sonraki 60 dakika boyunca ise su tüketim hızının parabolik olarak değiştiği görülmektedir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. İlk 60 dakikada fabrikanın su deposundan kullandığı zamana bağlı (dakika) ifade eden su miktarımı ifade eden F fonksiyonunun kuralını bulunuz.

  • Cevap:

2. İkinci 60 dakikada fabrikanın su deposundan kullandığı su miktarını zamana bağlı (dakika) ifade eden G fonksiyonunun kuralını bulunuz.

  • Cevap:

3. Depodaki su 120 dakika kullanıldıktan sonra, 120. dakika ile 240. dakika arasında depodaki suyun değişim hızını ifade eden h fonksiyonu h (t) = \ft + 5 şeklinde olduğuna göre bu süre içerisinde depodan kullanılan suyun miktarını veren H fonksiyonunun kuralını bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 104 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!