Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 105

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 105 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 105

Mustafa, yeni kurduğu internet alışveriş sitesinde ziyaretçilerin geçirdikleri zamana ait istatistikleri incelerken ziyaretçilerin sitede o gün (t = 0) geçirdikleri zamanın ortalama 4 dk. olduğunu fark ediyor. Ziyaretçilerin sitede günlük geçirdikleri zamanı artırmak için reklam ajansıyla görüşüyor. Ajansın satış müdürü “amaca yönelik hazırlanan reklamın yayımlama ücretinin ilk üç gün ücretsiz, 3. günden sonra ise t. güne ait ücret tutarının 4. gün 7 Türk lirası, 5. gün 16 Türk lirası ve 6. gün 27 Türk lirası olacak şekilde ikinci dereceden bir p fonksiyonu ile” hesaplanacağını ifade ediyor. Reklam şirketi, çeşitli kanallarda her gün yapılacak duyurunun t. güne ait ziyaretçilerin sitede geçirdikleri zaman ffonksiyonu olmak üzere ziyaretçilerin sitede günlük olarak geçirilen
zaman süresindeki değişim oranını veren fonksiyonunun kuralı f’ (t) olarak öngörmektedir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Ziyaretçilerin zamana (gün) göre internet sitesinde geçirdikleri ortalama süreyi (dk) ifade eden fonksiyonun kuralını bulunuz.

  • Cevap:

2. 27. günde ziyaretçilerin sitede ortalama kaç dakika geçirdiklerini bulunuz.

  • Cevap:

3. Ziyaretçilerin sitede günlük ortalama 40 dakika geçirdikleri günde reklam şirketine ödenecek ücreti bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 105 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!