Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 107

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 107 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 107

Kardan adam yapmak isteyen Doğa, yarıçapı 4 cm olan küre şeklinde bir kartopu yaparak belirli bir yükseklikteki karla kaplı bir tepeden yuvarlıyor. Tepeden düz zemine gelene kadar küre şeklini koruyarak, 22 saniye boyunca yuvarlanan kartopunun yarıçapının (cm), zamana (sn.) göre değişim hızını ifade eden f fonksiyonunun
kuralı f (x) = , – V 24x + Sonrasında kardan adamın başını oluşturmak için karla kaplı farklı bir tepeye çıkan Doğa yarıçapı 3 cm olan küre şeklinde bir kartopu yapıyor ve tepeden aşağıya doğru yuvarlıyor. Yuvarlandığı süre boyunca küre şeklini koruyan kartopunun yarıçapının (cm), zamana (sn.) göre değişim hızını ifade eden fonksiyonun kuralı
şeklindedir. Doğa, elde ettiği bu ilk kartopu ile kardan adamın gövdesini oluşturuyor.

Doğa’nın kardan adamın başını yapmak için oluşturduğu kartopunun yarıçapı gövdeyi oluşturmak için yaptığı kartopunun yarıçapının yarısından 4 cm fazladır.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Doğanın kardan adamın gövdesini yapmak için yuvarlayarak oluşturduğu kartopunun yarıçapının kaç cm olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

2. Doğanın kardan adamın başını yapmak için yuvarlayarak oluşturduğu kartopunun kaç saniye boyunca yuvarlandığını bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 107 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!