Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 108

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 108 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 108

Bir marangoz, tahtadan oyacağı bir iş için çizdiği tasarımı 1. Şekil’deki gibi g( x) = x3 — 8×2 + 23x — 6, f( x) = x3 — 8×2 + 23x — 16 kuralı ile verilen g ve f fonksiyonlarının grafikleri ile x = 1 ve x = 5 doğruları arasında kalan mavi bölge şeklinde modellemiş ve yazıcıdan aldığı çıktıyı analitik düzlemin x ekseninde 1 br 1 cm ye, y ekseninde ise 10 br 1 cm ye denk gelecek şekilde sunta blok üzerine yapıştırmıştır.

Sonra 2. Şekil’deki gibi x = 1 ile x = 5 arasını her aralık birer cm olacak şekilde bölerek yüksekliği g(2), g(3), g(4) ve g(5) olan dikdörtgenler oluşturmuş ve bu dikdörtgenlerin dışında kalan bölgeyi kesip çıkarmıştır.

2. Şekil’deki tahta parçasını elde ettikten sonra f fonksiyonunun altında kalan bölgede 3. Şekil’deki gibi dikdörtgenler oluşturmuş ve o bölgeleri keserek çıkarmıştır.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 108 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!