Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 110

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 110 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 110

Restorasyon, tarihî değeri olan eserlerin aslına uygun olarak, özgünlüğünü koruyarak ve mümkün olduğu kadar az müdahale ile onarılması işlemidir.
1. Görselde tarihi bir yapının restorasyonu görülmektedir. Bu tarihi yapının kubbeli pencerelerinden birinin restorasyon sırasında zarar görmemesi için iç bölgesi kaplanmak istenmektedir.
Kaplaması yapıtlacak pencerenin bulunduğu yüzeye analitik düzlem 2. Görseldeki gibi modellenmiştir.

Kaplanacak bölgenin taban uzunluğu 120 cm, parabol şeklindeki üst kubbesine kadar olan yüksekliği 120 cm ve tabanından itibaren en yüksek noktası 160 cm dir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Pencere 3. Görselde olduğu gibi tabanı 8 eş parçaya ayrılıyor. Kubbe üst sınırını aşmayacak ancak bir köşesi kubbe sınırında olacak şekilde 8 adet dikdörtgen şeklindeki malzemeyle kaplanıyor. İç bölgenin ne kadarlık bir alanının kaplanabildiğini Riemann alt toplamı yardımıyla bulunuz.

  • Cevap:

2. Pencerenin tabanı 4. Görselde olduğu gibi 6 eş parçaya ayrılıyor. Sağ köşesi kubbe sınırında olacak olacak şekilde dikdörtgen şeklindeki 6 adet malzemeyle kaplanıyor. Riemann üst toplamı yardımı ile kaplama malzemesinin toplam alanının kaç cm2 olacağını bulunuz.

  • Cevap:

3. Kaplama malzemesinin m2 birim fiyatı 90 TL olduğuna göre bir pencerenin kaplama maliyetinin her iki uygulama için ne kadar olacağını bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 110 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!