Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 115

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 115 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 115

Balık popülasyonlarım inceleyen Dursun Bey, bir balık çiftliği kurmaya karar vermiştir. Bunun için iki farklı balık türüne ait verileri inceleyen Dursun Bey aşağıdaki tabloyu oluşturmuştur:

A ve B balık türlerine ait bazı bilgiler aşağıda verilmiştir.
• A ve B balık türlerine ait yumurtalardan çıkan yavrular havuzlara bırakılmakta ve 2 yaşından itibaren bu balıklar tüketilebilir ağırlığa ulaşmaktadır.
• A ve B balık türlerine ait popülasyondaki değişimi gözlemlemek için en az 4 yıllık deneyime ihtiyaç vardır. Fiyatlandırma 2 yaşın üzerindeki her iki balık türünde de aynıdır.
• A türüne ait balık popülasyonunun yıllık yıllık büyüme hızındaki değişim A’ (t )= 120t) t2 + 4 dt, (t > 0) ve B türüne ait balık popülasyonunun yıllık büyüme hızındaki değişim B’ (t) = 150tft + 4 dt, (t > 0) integrali ile verilmektedir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Farklı havuzlara bırakılan 400 er adet A ve B türlerine ait yavru balığın 4 yılın sonunda ulaştığı ortalama sayılarını yaklaşık olarak hesaplayınız. (\/~S , 2,2 ve >J~2 , 1,4 alınız.)

  • Cevap:

2. Dursun Bey’in 400 er adet A ve B türlerine ait balığın 4 yılın sonunda ulaştığı sayıları dikkate alarak kuracağı balık çiftliğinde hangi balık türünü yetiştirirse kârlı bir iş yapmış olacağını bulunuz( ,2,4, fs , 2,2, , 1,4 alınız.).

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 115 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!