Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 117

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 117 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 117

Bir müzisyen üç boyutlu bir yazıcıda üretilmek üzere bir çello (yaylı bir müzik aleti) tasarlamıştır. Tasarladığı çelloyu analitik düzlemde modelleyerek çellonun üst yüzeyinin boyanması için maliyet hesabı yapmak istemektedir.

Yukarıdaki şekilde modelin gövde kısmını oluşturan bazı parabol parçaları verilmiştir. Parabol parçalarını ifade eden fonksiyonların tanımlı olduğu aralıklar aşağıdaki gibidir: f:[-8, -2] ” [0,4] g: f, g ve r fonksiyonlarına ait grafiklerin tepe noktaları sırasıyla A, B ve C noktalarıdır. Modeli tamamlayan parçalar verilen fonksiyon grafiklerinin x eksenine göre simetriğidir.
Modelde 1 birim 4 cm ye karşılık gelmektedir. Modele göre x = 9 doğrusu ile x = 10 doğrusu arasında tellerin bağlı bulunduğu mekanizma bulunmaktadır ( Mekanizmanın bulunduğu alan, hesaplamaların dışında tutulacaktır.).

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruyu cevaplayınız.

Müzisyen çello tasarımının ön yüzüne gövdenin tamamını kaplayacak şekilde bir resim yaptırmak istiyor. Boyaların cm2 fiyatı 1 Türk lirası olduğuna göre resim için gereken boya maliyetini bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 117 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!