Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 118

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 118 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 118

Yeni yapılmakta olan bir müzenin eni 5 m, boyu 10 m olan dikdörtgen biçimindeki sergi salonunun zeminine kenarları 10 cm ve 50 cm olan dikdörtgen şeklinde eş mozaikler döşenecektir. Mozaiklerin desensiz hâlinin tane fiyatı 2 Türk lirası, mozaiklerin üzerindeki desenlerin metrekare fiyatı 12 Türk lirasıdır. Sorumlu mühendis olan Arda Bey maliyeti azaltmak amacıyla en az desen alanına sahip karoyu seçmek istemektedir. Döşenecek alan için Arda Bey’e yukarıdaki gibi gibi 4 örnek mozaik getirilmiştir. Arda Bey mozaiklerin üzerindeki desenlerin alanlarını hesaplamak için 1. Tablo’da verilen, türevlenebilen fonksiyonların grafiği ile x ekseni ve verilen aralıklarla sınırlı bölgenin alanını hesaplayacaktır (Grafikler çizilirken eksenlerdeki her birim 2 cm olarak hesaplanmıştır. Alanlar hesaplandığında ondalık çıkan sonuçlara en yakın tam sayı alınacaktır.).

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Mozaiklerin üzerindeki desenlerin alanlarını hesaplamaya yarayan fonksiyonları bulup desene ait olan fonksiyonun numarasını belirleyerek 2. Tablo’yu uygun şekilde doldurunuz.

  • Cevap:

2. Döşeme işleminin en az maliyetle yapılabilmesi için Arda Bey’in seçmesi gereken deseni belirleyip toplam maliyeti hesaplayınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 118 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!