Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 122

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 122 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 122

Örneğin 2. Görseldeki A, B ve C noktaları, merkez üssü O noktası olan depremin koordinatlarını tespit etmek amacıyla sismograf kayıtlarının kullanılacağı üç farklı istasyonu temsil etmektedir. Bu istasyonlar için yukarıdaki adımlar uygulanmış ve depremin merkez üssünün koordinatları bulunmuştur.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Oluşan bir deprem sonrası A, B ve C istasyonlarından elde edilen kayıtlar aşağıdaki tabloda verilmiştir. Verilen tabloya göre depremin merkez üssünün koordinatlarını bulunuz.

  • Cevap:

2. Deprem bölgesine ulaşmak için yola çıkan helikopter, depremin merkez üssünün 24 kilometre uzağında herhangi bir noktaya inecektir. Helikopterin inebileceği noktaları ifade eden denklemi yazınız (Helikopterin boyutu önemsenmeyecektir.).

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 122 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!