Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 127

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 127 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 127

Baz istasyonu, cep telefonu ile haberleşmede elektromanyetik sinyalleri yayımlayan veya alan iki antene sahip bir radyo verici alıcısıdır. Görselde analitik düzlemde modellenmiş bir bölgedeki aynı operatöre ait 4 adet baz istasyonun konumuna yer verilmiştir. Bu modellemede analitik düzlemdeki 1 br = 1 km olarak kabul edilmiştir. Bu baz istasyonlarının her biri kendilerinin merkezde olduğu ve sınırları çember şeklindeki bir bölgeye hizmet vermektedir. Bu bölgeye baz istasyonunun kapsama alanı denir. Bir cep telefonunun sinyal alabilmesi için bu çember şeklindeki sınırın içine girmesi gerekir.

Bu dört baz istasyonu ile ilgili bilinenler şu şekildedir:

• 1 No.lu baz istasyonu A, 4 No.lu baz istasyonu B noktasındadır. Baz istasyonlarının boyutu önemsenmemektedir.
• Dört baz istasyonunun kapsama alanlarının kesişmediği bilinmektedir.
1 No.lu baz istasyonunun hizmet verdiği bölgenin sınırı x2 + y2 — 100x — 80y + 3776 = 0,
2 No.lu baz istasyonunun hizmet verdiği bölgenin sınırı x2 + y2 — 160x — 170y + 12725 = 0,
3 No.lu baz istasyonunun hizmet verdiği bölgenin sınırı x2 + y2 — 200x — 100y + 12400 = 0 ve
4 No.lu baz istasyonunun hizmet verdiği bölgenin sınırı x2 + y2 — 260x — 200y + 26644 = 0 çember denklemi ile ifade edilmektedir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Emre, A noktasından B noktasına doğrusal bir yol boyunca otomobille seyahat etmektedir. Yolun kaç km lik bölümünde Emre’nin cep telefonunun herhangi bir baz istasyonunun kapsama alanı içinde olacağını bulunuz.

  • Cevap:

2. Emre saatte 80 km sabit hızla yol aldığına göre Emre’nin telefonunun kaç dakika kapsama alanı dışında kalacağını bulunuz (Emre’nin araba içindeki konumunun kapsama alanı içinde kaldığı süreye etkisi ihmal edilecektir.).

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 127 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!