Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 129

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 129

Bir şirketin yönetim kurulu üyeleri olan Serdar Bey, Fatih Bey ve İnci Hanım bir iş gezisinden helikopter ile dönerek piste iniş yapmışlardır. Kendilerini almaya gelen iki araç pistin dışında beklemektedir.

Pist, analitik düzlemde modellendiğinde piste ait bilgiler ile araçların konumları ve hareketleri ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir:

• Pist, merkezleri orijin olan iki dairenin iç içe çizilmesi ile oluşturulmuştur.
• Pistin sarı renkli bölgesinin alanı 144n dir.
• 1 No.lu araç, küçük daireye T noktasında teğet olan AB doğrusal yolu üzerinde hareket ve Fatih Bey’i T noktasında alıp aynı doğrultuda hareket ederek pistten çıkmıştır.
• 1 No.lu araç, A ve B noktalarından geçerken merkeze olan en kısa uzaklıkları sırası ile birim dir.
• 2 No.lu araç, x ekseni ile pozitif yönde 60° lik açı yapacak şekilde doğrusal olarak hareket ederek İnci Ha- nım’ı iki daire arasında bir noktada alıp aynı doğrultuda hareket ederek pistten çıkmıştır.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!