Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 13

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 13 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 13

Bir araştırmacı, çevrenin gürültü kirliliğini incelemek, bir yerleşim alanında gürültü haritalarının hazırlanmasına örnek oluşturmak ve kentsel alanlarda gürültü kontrolünün tasarım yoluyla çözümüne katkı sağlamak amacıyla bir uygulama yapmıştır. Yaptığı uygulamanın bir parçası olarak gün boyu gürültü ölçümü yapabileceği bir yol seçmiştir. Yaptığı ölçümleri gündüz, akşam ve gece olarak gruplandırmıştır. Gündüz ölçümlerini 07.00-19.00 saatleri arasında, akşam ölçümlerini 19.00-23.00 saatleri arasında ve gece ölçümlerini 23.00-07.00 saatleri arasında yapmıştır. Elde ettiği ortalama gürültü şiddeti (dBA) değerlerini sırasıyla Lgündüz, Lakşam, olarak hesaplamıştır. Son olarak da bu üç değeri kullanarak bu yolun günlük gürültü düzeyini (L ),
şeklinde modellemiştir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Araştırmacının bu yolda yaptığı ölçümlerde L .. … = 90 dBA, L, = 115 dBA ve L = 60 dBA ortalama değer gündüz akşam gecelerini hesapladığı düşünülürse bu yoldaki günlük gürültü düzeyinin kaç dBA olacağını bulunuz.

  • Cevap:

2. Araştırmacının bu yolda yaptığı ölçümlerde Lakşam = 95 dBA ve Lgece = 80 dBA ortalama değerlerini hesapladığı ve günlük gürültü düzeyini 110 dBA bulduğu düşünülürse gündüz yaptığı gürültü ölçümlerinin ortalama değerini kaç dBA olarak hesapladığını bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 13 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!