Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 27

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 27 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 27

Bir alışveriş merkezinin (AVM) girişinde bulunan dijital sayaç, alışveriş merkezine gelen kişi sayısını kaydetmekte ve 12 eşit saat dilimine bölerek her aralık için elde ettiği sonuçları online (çevrim içi) olarak AVM yönetim ofisinin ekranına aktarmaktadır. Sayaç, elde ettiği verilerin kaçıncı saat diliminde olduğunu x ile, haftanın kaçıncı gününde olduğunu k ile belirtmek üzere fk (x) = ax2 + (b — 1) x + (c — 5) kuralına göre oluşturmaktadır. Aşağıdaki tablo AVM’nin açıldığı ilk haftadaki saat dilimlerine göre gün içerisinde gelen müşteri sayısına ait sayaç verilerinin bir kısmını yansıtmaktadır. Her güne ait ilk üç veri, herhangi bir dizinin ilk üç terimidir. AVM 10.00-22.00 saatleri arasında açık olup pazar günleri kapalıdır.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

a) a, b ve c değerlerini her bir gün için hesaplayarak 10.00 ile 22.00 saatleri arasında tabloda verilen saat dilimlerine göre fonksiyonları oluşturup bu fonksiyonlardan hangilerinin bir dizinin genel terimi olabileceğini belirleyiniz.

  • Cevap:

b) Dizi olan ifadelerin içinden sabit dizi, eşit dizi ve sonlu dizi olanları tespit ediniz.

  • Cevap:

2. Pazartesi ve çarşamba için her saat diliminde cuma günü için ise ilk 9 saat diliminde gelen insan sayısını ifade eden dizilerin grafiklerini çiziniz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 27 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!