Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 28

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 28 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 28

Aşağıdaki n pozitif tam sayı olmak üzere yüzeylerinde cebirsel ifadeler yazılı küp şeklinde olan bir zarın açınımı verilmiştir. Bu zar Ayça, Buse ve Ceren’in aralarında oynayacakları “Hazine Avı” adlı bir oyunda kullanılacaktır. Oyunda temsili bir hazine sandığı bulunmaktadır. Öğrenciler oyunun kurallarına göre sandıktan altın alacaklardır.

Oyunun kuralları aşağıdaki gibidir:
• Başlama bölgesine konulan zar, her bir adımda mavi çizgiye temas eden ayrıtı üzerinde saat yönünde 90o döndürülecek ve 8 adımda bitiş bölgesine getirilecektir.
• Bitiş bölgesinde bulunan zarın üst yüzünde görülen ve yere temas eden yüzeyindeki ifade çarpılarak bir dizinin genel terimi elde edilecektir.
• Hazine sandığında bulunan 208 altın; Ayça, Buse ve Ceren’in elde ettiği dizilerin en küçük terimlerinin mutlak değerleriyle orantılı olarak paylaşılacaktır ve en çok altını alan kişi oyunu kazanacaktır.

Ayça, Buse ve Ceren’in zarlarının başlama bölgesi üzerindeki konumları görseldeki gibidir.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 28 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!