Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 30

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 30 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 30

A kalite (klasik emaye kaplama) ve B kalite (modern emaye kaplama) olmak üzere iki farklı türde tencere üreten bir fabrika, deneme amaçlı olarak bor minerali kullanarak tencere üretmeye karar verir. Bunun için 1. gün A ve B kalite tencereden birer adet; 2. gün A kalite tencereden bir adet, B kalite tencereden üç adet üretilir. Bundan sonraki günlerde her bir tür için ayrı ayrı, önceki iki günün toplamı kadar tencere üretmeye devam edilir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. a) A kalite tencereden ardışık dört gün boyunca 2207 adet üretilmiş, bu üretimin 1220 tanesi 1 ve 4. günlerde yapılmıştır. Bu dört günden 1. günde kaç adet tencere üretildiğini bulunuz.

  • Cevap:

b) Her gün üretilen A kalite tencere sayısı bir dizinin terimleri olduğuna göre bu diziye ait bir indirgeme bağıntısı yazınız.

  • Cevap:

2. a) B kalite tencereden ardışık iki günden 1. sinde 5778, 2. sinde 9349 adet üretildiğine göre bu ardışık iki günden 1. günün iki gün öncesinde kaç adet tencere üretildiğini bulunuz.

  • Cevap:

b) Her gün üretilen B kalite tencere sayısı bir dizinin terimleri olduğuna göre bu diziye ait bir indirgeme bağıntısı yazınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 30 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!