Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 32

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 32 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 32

Büyük bir tahıl ambarında belirli sayıda fare bulunmaktadır. Ambar sahibinin kurduğu tuzaklar bir miktar farenin yakalanmasını sağlamış ancak yavrulayan ve yeni gelen farelerle ambardaki fare sayısı her ay bir önceki aya göre eşit miktarda artmaktadır. Beşinci ayın sonunda ambarda 56 fare varken sekizinci ayda 80 fare olmuştur. Fareler, ambarın içindeki tahıl silosundan ilk ay 48 kilogram buğday yerken sonraki her ay bir önceki aya göre %10 oranında daha fazla buğday tüketmeye başlamıştır.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. On ikinci ayda ambarda kaç fare olacağım bulunuz.

  • Cevap:

2. Altıncı ayın sonunda farelerin tüketeceği toplam buğday miktarını bulunuz.

  • Cevap:

3. Ambar sahibi her ay farelerin sayısı kadar tuzağı ambarın çeşitli noktalarına kurmaktadır. Ambar sahibinin dokuzuncu ayın sonuna kadar toplam kaç adet fare tuzağı kuracağını bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 32 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!