Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 34

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 34 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 34

Erdem Öğretmen, gerçek sayı dizileri konusunu sınıfta anlattıktan sonra öğrencilerin konuyu pekiştirmesi amacıyla onlara bir oyun oynatıyor. Oyun şöyle oynanmaktadır: Öğrenci, pozitif tam sayıların kartlara yazılarak içine atıldığı iki farklı torbanın herhangi birinden art arda dört kart çekecektir. Birinci çektiği kart, sayı dizisinin kaçıncı terimi olduğunu, ikinci çektiği kart sayı dizisinin bu terimini, üçüncü çektiği kart sayı dizisinin kaçıncı terimi olduğunu ve dördüncü çektiği kart sayı dizisinin bu terimini göstermektedir.
Örneğin sırasıyla 4, 6,12 ve 30 sayılarını çeken bir öğrencinin oluşturacağı sayı dizisinde a, = 6, a,2 = 30 olmaktadır.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Birinci torbayı seçen Zeynep torbadan sırasıyla 7, 3, 22 ve 93 sayılarını çektiğine göre Zeynep’in çektiği sayılarla oluşturulan aritmetik dizinin genel terimini ve bu dizinin ilk 30 teriminin toplamını bulunuz.

  • Cevap:

2. İkinci torbayı seçen Kaan torbadan sırasıyla 4, 12, 9 ve 384 sayılarını çektiğine göre Kaan’ın çektiği sayılarla oluşturulan geometrik dizinin 20. terimini ve bu dizinin ilk 15 teriminin toplamını bulunuz.

  • Cevap:

3. İkinci torbayı seçen Emre torbadan sırasıyla 9, 4, 15 ve x sayılarını çekmiş ve kendisine yöneltilen “Oluşan geometrik dizinin 27. terimi kaçtır?” sorusuna yanlışlıkla aritmetik dizi oluşturarak 28 cevabını vermiştir. Cevabın yanlış olduğunu fark eden Erdem Öğretmen, aritmetik değil geometrik dizi olması gerektiğini hatırlatarak tekrar hesaplama yapmasını istemiştir. Yeniden işlem yaptığında doğru sonucu bulan Emre’nin cevabını bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 34 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!