Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 37

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 37 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 37

Özel bir stadyumda oynanacak futbol karşılaşması ile ilgili bazı bilgiler aşağıda verilmiştir:

• Aynı kapasiteye sahip A ve C tribünleri ile yine aynı kapasiteye sahip B ve D tribünlerinin sıra sayıları aynıdır. Ayrıca bu tribünlerin sahanın kenarından başlayarak birinci sıralarının uzunlukları sahanın kenarları ile eşit uzunlukta olup sahanın boyu 96 metre, eni de 48 metredir.

• Tribünlerdeki koltuklar birbirine bitişik şekilde ve 60×60 cm ebatlarında olup her sırada bir önceki sıradan 2 tane fazla koltuk vardır. Örneğin aşağıdan yukarıya doğru 1. sırada a tane koltuk varsa 2. sırada a+2, 3. sırada a+4 tane koltuk bulunmaktadır.

• Bilet satışları pazartesi günü başlamış ve o gün 3 bilet satılmıştır. Bundan sonraki her gün bir önceki günün 3 katı sayıda olacak şekilde satılan biletlerin ücreti koltuk başına 7 Türk lirasıdır.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. C tribününde 890 adet koltuk bulunduğuna göre stadyumun seyirci kapasitesini bulunuz.

  • Cevap:

2. Karşılaşma aynı haftanın pazar akşamı oynanacağına göre stadyumda kaç koltuğun boş kaldığını ve işletmenin gelir kaybının ne kadar olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 37 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!