Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 42

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 42 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 42

Tatilde kamp yapmak isteyen Simge ve Ege göl kenarında bulunan, uzun yürüyüşler yapabilecekleri ve bisiklete binebilecekleri bir kamp alanına gitmişlerdir. Ormanlık arazi üzerine kurulmuş, 64 km2 alana sahip, yukarıda verilen görseldeki gibi kare şeklindeki kamp alanının A köşesindeki kapısından girip D köşesine çadırlarını kurmuşlardır. Göl tarafındaki E noktasında oturabilecekleri bir bank, B noktasında güneşlenebilecekleri bir şezlong, F noktasında restoran ve K noktasında bisiklet kiralama noktası bulunmaktadır. M ve N noktaları arasındaki MNyolu ise bölgede zamanla oluşan bataklık sebebiyle kapanmıştır (Noktalar arasında belirtilen tüm yollar doğrusaldır.).

• Kampın giriş kapısının bulunduğu A noktası ile göl kenarında bulunan bank arasındaki mesafe | AE | = 3 km dir.
• Çadır ile bisiklet kiralama noktası arasındaki mesafe | DK | = 8 km dir.
• Restoran ile şezlong arasındaki mesafe \ FB \ = 5 km dir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Simge, çadırından çıkıp DK yolu boyunca yürüyerek bisiklet kiralama noktasına gitmiş, oradan da göl kenarındaki banka kadar KE yolunda bisiklet sürmüştür. [ DK] = [ KE] olduğuna göre [KE] ile [AE] arasında oluşan açının tanjant değerini hesaplayınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 42 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!