Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 43

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 43 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 43

2. Simge ertesi sabah çadırdan çıktıktan sonra DF yolunu izleyerek restorana, Ege de DE yolunu izleyerek göl kenarındaki banka gitmiştir. Buna göre Simge ve Ege’nin çadırlarından çıktıktan sonra takip ettikleri yollar arasındaki açının sinüs değerini hesaplayınız.

  • Cevap:

3. Simge ve Ege ormanda yürüyüş yaparken M noktasında başlayan bataklığa denk gelmişlerdir. Bataklığın etrafından dolaşmak zorunda oldukları için hangi taraftan gidecekleri konusunda ortak karara varamayıp ayrı yollardan gitmeye karar vermişlerdir. Simge, bulundukları M noktasından [ MN ] na a derecelik açı ile <J~2 kilometre güneybatı yönünde P noktasına yürümüştür. Ege ise M noktasından [MN ] na 2a derecelik açı ile •/3 kilometre güneydoğu yönünde R noktasına yürümüştür (P, N ve R noktaları doğrusaldır.). Son durumda bulundukları P ve R noktalarından bataklığın bitişi olan N noktasına Ege’nin uzaklığı, Simge’nin uzaklığının 2 katıdır. Buna göre sin 2a değerini hesaplayınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 43 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!