Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 44

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 44 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 44

Günümüzde televizyonlar çeşitli boyutlarda satılmaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre yeni bir televizyon satın almanın en önemli nedenlerinden biri, daha büyük ekranlı televizyonlara olan taleptir. Ancak televizyon alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, televizyonu koyacağınız odanın büyüklüğü ve oturma planıdır yani televizyonu hangi mesafeden izlemeniz gerektiğidir.
Yandaki görselde verilen KLNM dikdörtgeni TV ekramdır. [KL] // [ OP] // [MN] R ! [OP], OZP TV izleme açısı, [ RZ ] açıortay ve | RZ | TV izleme mesafesidir. En iyi izleme deneyimi, görüş alanının belirli bir derece ile ekranı kaplaması ile sağlanır. Bu açıya izleme açısı denir ve şirketler, ideal izleme açısı için araştırmalar yapmaktadır. Keyifli bir izleme için izleme mesafesi sabit kalmak üzere T Şirketi’ne göre 40° lik, S Şirketi’ne göre ise 30° lik bir izleme açısı tavsiye edilmektedir (Kişinin gözleri arasındaki mesafe ihmal edilecektir.).
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Evine 42 cm genişliğinde ve 24 cm yüksekliğinde bir televizyon alan Ahmet Bey’in T Şirketinin önerdiği izleme açısında televizyon izlemesi için TV izleme mesafesini bulunuz (tan 40° , 0,84 alınız.).

  • Cevap:

 

2. Mehmet Bey, tablodaki modellerden odasının boyutlarına uygun olan en büyük ekrana sahip televizyonu almak istemektedir. Bunun için T Şirketi’nin önerdiği izleme mesafesini dikkate aldığında odasının boyutları G model televizyon için yeterli olmadığından F model televizyonu seçmesinin uygun olduğunu görüyor. Buna göre Mehmet Bey’in S Şirketi’nin önerisini baz aldığında hangi televizyon modelini seçmesinin uygun olacağını bulunuz (y^3 , 1,7 alınız.).

  • Cevap:

 

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 44 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!