Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 45

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 45 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 45

Renkli camların belirli bir düzen içerisinde bir araya getirildiği cam süsleme sanatı vitray, Orta Çağa uzanan tarihiyle köklü sanat dallarından biridir. Pencereden kapıya, tavan aydınlatmalarından tablolara, takılardan süs objelerine pek çok alanda cam süslemeleri yapılmaktadır.

Vitray sanatçısı Melih Bey geometrik formlara ve ölçülere dikkat ederek başarılı eserler ortaya koymaktadır. Yanda verilen görselde Melih Bey’in son çalışmasından bir bölüm görülmektedir. Görseldeki “O” merkezli dairenin yarıçapı 10 cm dir. EHRP, MLSR, GFTS, KTPN ve PRST ise birbirine eş karelerdir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. cos ( EOH ) değerini bulunuz.

  • Cevap:

2. tan ( NOE ) değerini bulunuz.

  • Cevap:

3. Görseldeki 1 cm2 lik alana sahip pembe renkli camın boya masrafı 20 Türk lirası, 1 cm2 lik alana sahip sarı renkli camın boya masrafı 25 Türk lirasıdır. Melih Bey’in çalışmasında sarı ve pembe renkli bölgeler için ne kadar boya masrafı yaptığını bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 45 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!