Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 47

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 47 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 47

Dönme dolap 1. Görsel’de olduğu gibi, bir ana direk ile merkezinden tutturulmuş, ana direği destekleyen yan direklerle ayakta durması sağlanmış çember şeklindeki eğlence aracıdır. Çember üzerine yerleştirilen oturaklara binen insanlar, saatin tersi ya da saat yönünde dönme dolap döndükçe dönerler. Böylece sürekli yükselip alçalırken aynı zamanda ana direğe olan uzaklıkları artar ya da azalır.

2. Görsel’de dönme dolap, çemberin merkezi orijin ve y ekseni ana direği üzerinde olacak şekilde, koordinat sistemi üzerinde modellenmiştir. Bu modelde dönme dolabın oturaklarının çemberin merkezine olan uzaklığı 1 birimdir. Dönme dolap pozitif yönde dönmektedir ve çember üzerindeki A noktasında bulunan bir kişinin dönme açısı x olarak tanımlanmıştır.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. x ekseni ile 30° lik dönme açısı yapan bir kişinin pozitif yönde 2x derece daha döndüğünde yerden yüksekliği h olmak üzere 30° lik konumdan bu kez negatif yönde 3x derece döndüğünde yerden yüksekliği yine h olmaktadır. Buna göre x in alabileceği değerler kümesini bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 47 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!