Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 5

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 5 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 5

Ayhan Öğretmen, herhangi bir çokluğun katlanarak artması durumu ile üstel fonksiyonun ilişkisini açıklamak için Moore Yasası’ndan faydalanmış ve öğrencilerine aşağıdaki bilgileri vermiştir:
1965 yılında yayımlanan bir makalesinde mikroişlemciler içindeki transistör sayısının her yıl iki katına çıkacağına dair bir öngörüden bahsetmiş ve 1975 yılında bu öngörüsünü güncelleyerek her iki yılda bir iki katına çıkacak şekilde olabileceğini fark etmiştir.

Öngörüsünün tutmasının akabinde bu katlanarak artma prensibi,

Gordon Moore’un iş arkadaşları tarafından “Moore Yasası” olarak adlandırılmıştır. Bu öngörüsünü 1975 yılında güncelleyen Moore, mikroişlemcilerin içindeki transistör sayısının her iki yılda bir iki katına çıkacağını iddia etmiştir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. t : Geçen süre (yıl), N : Başlangıçtaki transistor adedi ve N(t): t yıl sonraki transistor adedi olmak üzere

a) Moore’un 1965 -1975 yılları arasındaki öngörüsüne göre; t yıl sonra bir mikroişlemcide bulunacak transistör adedini ifade eden fonksiyonun kuralını bulunuz.

  • Cevap:

b) Moore’un 1975 yılında güncellediği öngörüsüne göre t yıl sonra bir mikroişlemcide bulunacak transistör adedini ifade eden fonksiyonun kuralını bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 5 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!