Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 53

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 53 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 53

Berkay, Koray ve Çağatay birlikte paintball oynamaya gitmişlerdir. Gittikleri paintball sahası kare şeklindedir ve sahanın merkezinde yer alan bir top atma makinesi, kendi etrafında 360° dönerek durduğu herhangi bir doğrultuda doğrusal şekilde paintball topu atabilmektedir. Oyuncuların konumları ve paintball toplarının düştüğü konumlar aşağıda görseli verilen ekrandan takip edilmektedir. Orijininde top atma makinesi olan ekran, analitik düzlem üzerinde 1 birimi 1 metre olacak şekilde modellenmiştir. Her oyuncunun bileğine takılan bir cihazda da bu ekran yer almaktadır. Oyuncular konumlarını ekrana bakarak ayarlayabilmektedirler. Hamlelerin yer aldığı kartlar oyuna başlarken oyunculara verilmiştir. Oyuna Berkay (7,3), Koray (8,3) ve Çağatay (6,4) noktalarında başlamışlardır. Oyunda önce top atma makinesi atış yapmış sonra da oyuncular hamlelerini yapmıştır. Bu şekilde top atma makinesi dört atış yaparken oyuncular da dörder hamle yapmışlardır. Top atma makinesinin atış yaptığı noktaların koordinatları ve oyuncuların yaptıkları hamleler aşağıdaki 1. Tablo’da verilmiştir.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 53 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!