Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 55

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 55 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 55

Sevim Öğretmen fonksiyon grafikleri konusunu anlatırken beyaz tahtaya her seferinde analitik düzlemde ve birim kareli zemin çizmek zorunda kalmamak için tabletinde hazırladığı yukarıda verilen görseli projeksiyon ile tahtaya yansıtmaktadır. İlk anda sorunsuz yansıttığı birim karelerden oluşan koordinat düzleminde tahtaya f( x) = x2 — 2x — 2 kuralı ile verilen f fonksiyonunun grafiği çizmiş fakat projeksiyonun bulunduğu yerden oynaması sebebiyle yansıtılmış olan analitik düzleminin orijini 1 birim sola, 5 birim aşağı ötelenirken eksenler ise pozitif yönde 45° dönmüştür.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Projeksiyonun son konumunda yeni analitik düzlemi oluşturan x ve y eksenlerinin son hâllerinin hangi doğru denklemleri ile ifade edileceğini bulunuz.

  • Cevap:

2. f fonksiyonunun grafiğinin, projeksiyonun yerinden oynaması sonucu kayarak yeniden oluşan analitik düzlemin eksenlerini hangi noktalarda keseceğini bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 55 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!