Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 58

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 58 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 58

Çiğdem ile Anıl üzerinde analitik düzlem çizili olan oyun tahtasında aşağıda gösterilen konumlarında bulunan eş yarım daire ve eş ikizkenar dik üçgen şeklindeki parçalarla bir oyun oynuyorlar.

Oyunun kuralları aşağıdaki gibidir:

• Oyuncular üzeri siyah noktalı parçalardan birini seçerek oyuna başlar ve sıra kendilerine geldiğinde seçtikleri siyah noktalı parçayı hamleler yapıp hareket ettirerek parçaları oyun tahtasında sabit duran, seçtiği siyah noktalı parçanın diğer eş parçasıyla daire veya kare oluşturacak şekilde birleştirmeye çalışırlar.
• Oyuncuların hamleleri başlangıçta seçtikleri siyah noktalı olan parçalara öteleme, orijin etrafında dönme ve simetri dönüşümleri ve bunların bileşkelerinin uygulanması şeklindedir. Yani oyuncular seçtikleri parçalara her hamlede önce istedikleri bir dönüşümü, sonra istedikleri ikinci bir dönüşümü uygularlar. Bu şekilde hamlelerini tamamladıktan sonra sıra diğer oyuncuya geçer.
• Bu hamleler sırasında eğer oyuncunun parçası karşı takımın parçasıyla karşılaşırsa bu parça oyuncunun hamlesini etkilemeyecektir. Siyah noktalı parçalar karşı takıma ve kendine ait tüm parçaların üzerinden geçebilmektedir. Duran parçalar oynanacak hamleyi etkilememektedir.
• Oyuncu, herhangi bir hamlesinin sonucunda oynadığı parçayı eş parçası ile bütünleştirerek daire veya kare oluşturursa 10 puan kazanır.
• Oyunda, bütünleştirilen parçalardan üzerinde siyah nokta olmayan parça alınır. Siyah noktalı parça ile bu parçanın bulunduğu konumdan oyuna devam edilir.
• Oyuncuların hamleleri sonunda yüksek puanı alan kazanacaktır.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 58 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!