Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 7

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 7 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 7

Görseldeki çark düzeneği üslü ifadeler oluşturmak için kullanılacaktır. Yarıçapı 3 birim olan 1. çarkta kırmızı okun gösterdiği sayı taban, yarıçapı 2 birim olan 2. çarkta mavi okun gösterdiği ifade üs olmak üzere üslü ifadeler oluşturulacaktır. Üslü ifadenin üssü; 2. çark saat yönünde dönerse pozitif, saatin tersi yönde dönerse negatif değer almaktadır.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. a) 1. Tablo’da çarkların dönme yönleri ve dereceleri verilmiştir. Okların çarklarda gösterdiği sayı ve ifadelere göre tabloyu doldurunuz (Çarklar dönüşünü tamamladıktan sonra görseldeki başlangıç konumlarına dönmektedir.)

  • Cevap:

b) fj: R ” R+ f4 (x) fı (x) f2 ( x h kuralı ile ifade edilen fj fonksiyonun grafiğini çiziniz.

  • Cevap:

2. Tablo’da verilenleri dikkate alarak tablodaki boşluklara çarkların dönme açılarını ve yönlerini yazınız. 2. çarkın gösterdiği ifadenin x = 1 için değerini bularak K, L, M ve N sayılarını oluşturup M işleminin sonucunu bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 7 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!