Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 74

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 74 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 74

Tabanının uzun kenarı 40 desimetre, kısa kenarı 30 desimetre ve yüksekliği 30 desimetre olan 1. Şekil’de verilen dikdörtgenler prizması şeklindeki su deposu, 2. Şekil’deki gibi dış deponun ön ve arka yüzü eş dik yamuk olacak şekilde iki bölüme ayrılmıştır.

İç deponun EK kenarının uzunluğu 20 desimetre, FG kenarının uzunluğu 30 desimetredir. Deponun üzerinde bulunan 1. musluk iç depoyu doldurmaktadır. A’BCD’ dikdörtgenindeki ağırlık merkezinde bulunan 2. musluk ise iç depodaki su kendi seviyesine geldikten sonra aktif olmakta ve iç depodan aldığı su ile dış depoyu doldurmaktadır. Her iki musluk da sabit hızla dakikada 15 litre su akıtmaktadır. Depolar tamamen dolduğunda su akışı otomatik olarak kesilmektedir ( 1 desimetreküp =1 litre).
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. İç depoda biriken su miktarının zamana (dakika) göre yüksekliğini (desimetre) veren f fonksiyonunun kuralını bulup bu fonksiyonun grafiğini çiziniz.

  • Cevap:

2. f fonksiyonun varsa türevinin olmadığı noktaların apsislerin bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 74 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!