Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 75

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 75 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 75

Ekonomide, işletmeler tarafından kısa ve uzun vadede kullanılan sermaye ile hangi yatırımların yapılacağını belirlemek için maliyet fonksiyonu kullanılır. x ürün sayısı olmak üzere maliyet fonksiyonu (M) üzerindeki herhangi iki noktadan geçen doğrunun eğimi maliyetteki değişimin üretimin değişimine oranını ifade eder. Bu oranın üretim miktarı değişimi 0 a yaklaşırken limiti alınırsa maliyetteki marjinal(anlık) değişim bulunur. Bu anlık değişimin anlamı üretimde bir ürün daha üretmek için gereken ek maliyettir. Maliyet fonksiyonunun türevi marjinal maliyet fonksiyonunu verir.

Marjinal maliyet fonksiyonu M’ ile ifade ediliyor.

Bir firma, üç farklı model akıllı saat üretimi yapmaya karar veriyor. Sabit ve değişken giderleri göz önünde bulundurarak farklı modeldeki akıllı saatler için üretim sayısına göre (x) oluşacak maliyetleri Türk lirası cinsinden 1. Tablo’da verilen sırasıyla reel değerli M, M2 ve M3 fonksiyonları ile ifade ediyor.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Aşağıdaki 2. Tabloda verilen ifadelerden doğru olanların karşısına D, yanlış olanların karşısına Y yazınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 75 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!