Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 8

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 8 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 8

Ali Bey bir arkadaşına vazo hediye edecektir. Vazoyu koyacağı kutunun boyutlarını hesaplamak için vazonun çizimini koordinat düzleminde yapmıştır. Vazoyu kare dik prizma şeklindeki kutuya koymayı düşünmektedir.

1. Şekil’de verilen vazonun önden görülen yüzü 2. Şekil’de analitik düzlemde çizilmiştir. Çizimde vazonun sağ tarafı f fonksiyonunun grafiğinin bir kısmı ile, sol tarafı da g fonksiyonunun grafiğinin bir kısmı ile ifade edilmiştir. Vazonun kutuya değdiği x = —4 apsisli nokta C noktası, x = 8 apsisli nokta G noktası, y = —4 ordinatlı nokta D noktası ve y = 8 ordinatlı nokta da H noktasıdır. Vazo çizimi y = x doğrusuna göre simetriktir.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. 2. Şekil’deki analitik düzlemde, bir kısmı D ile G noktaları arasında çizilmiş olan logaritmik f fonksiyonunun kuralını bulunuz.

  • Cevap:

2. 2. Şekil’deki analitik düzlemde, bir kısmı C ile H noktaları arasında çizilmiş olan üstel g fonksiyonunun kuralını bulunuz.

  • Cevap:

3. Vazonun kutuya değdiği noktalardan ikisinin kutunun köşelerine uzaklıklarını ifade eden | FG | = a ve | CE | = b değerlerini bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 8 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!