Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 82

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 82

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan obezite, vücutta fazla miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Vücutta fazla miktarda yağ birikmesinin nedeni ise kilo artışıdır. Obezite başka sağlık sorunlarına ve çeşitli çeşitli hastalıklara da yol açmaktadır. Bu hastalıkların başında diyabet ve hipertansiyon gelmektedir. Diyabet, kandaki şeker oranının; hipertansiyon ise damarlardaki kan basıncı seviyesinin yükselmesiyle oluşan hastalıktır.

Dr. Erdem Bey kilo artışının diyabet ve hipertansiyon hastalıklarına etkisi ile ilgili yapacağı araştırma için bir hastasının gerekli testlerini yaptırarak kilo artışını ve bu iki önemli hastalığa karşı risk durumunu 6 ay boyunca takip ediyor. Hastasının kilo ölçümleri sonuçlarına göre zamana (t) bağlı fazla kilosunu(y) ikinci dereceden bir fonksiyon olarak ifade edip 0,6 nda aşağıdaki grafik ile gösteriyor. Hipertansiyon ve diyabet hastalıklarına yakalanma riskinin yüzdesini veren, hastasının fazla kilosuna bağlı u ve v fonksiyonlarının kurallarını da aşağıdaki tabloda belirtiyor.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Hastanın zamana bağlı (ay), fazla kilosunu (kg) ifade eden f fonksiyonunun kuralını ve hipertansiyona yakalanma riskinin fazla kilosuna bağlı anlık değişim oranının kuralını bulunuz.

  • Cevap:

2. Hastanın diyabete yakalanma riskinin geçen süreye bağlı anlık değişim oranını ve bu oranın 4. ayda alacağı değeri bulunuz.

  • Cevap:

3. Hastanın 5. ayda hipertansiyona yakalanma riskinin geçen süreye bağlı anlık değişim oranının diyabete yakalanma riskinin fazla kilosuna bağlı anlık değişim oranının yaklaşık kaç katı olacağını bulunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!