Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 85

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 85 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 85

Eğlence parklarında sıklıkla karşımıza çıkan hız trenlerinin ilk çıkış amacı bir tür potansiyel enerji deposu oluşturmaktır. Hız trenleri çıktıkları yüksekliğe göre yer çekiminin etkisi ile bir potansiyel enerjiye sahip olurlar ve bu enerji iniş sırasında kinetik enerjiye dönüşür. Potansiyel enerji azaldıkça kinetik enerji artar. İki enerjinin toplamı ise sabit kalır. Belirli bir yükseklikten harekete başlayan bir hız treninin zamana (saniye) göre yerden yüksekliği (metre) ilk beş saniyelik zaman aralığı için f( t) = t3 — 9t2 + 24t + 4 şeklinde ifade ediliyor.
Trenin yerden yüksekliğine göre (metre) sahip olduğu potansiyel enerjisi g(x) = 2x — 4 şeklinde ifade ediliyor.

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. [0,5] saniyelik zaman aralığında hız treninin yerden yüksekliği ile ilgili tabloda verilen ifadelerden doğru olanların karşısına D, yanlış olanların karşısına Y yazınız.

  • Cevap:

2. Hız treninin ilk 3 saniyelik hareketi sırasında sahip olduğu potansiyel enerjinin zamana göre değişimini gösteren fonksiyonunun kuralını bularak kinetik enerjinin arttığı ve azaldığı aralıkları belirleyiniz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 85 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!