Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 89

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 89 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 89

Sinyaller; fiziksel değişkenlerin nitelikleri ve davranışları hakkındaki bilgileri, matematiksel bir fonksiyonla bir cihazdan diğerine taşımak için kullanılır. Eski radyolarda, televizyonlarda ve radarlarda analog sinyal kullanılır. Analog sinyalin birim zamandaki değeri, gerilim (voltaj) ile ölçülür. Analog sinyal, voltajı değişkenlik gösteren sürekli bir dalga şeklinde veri iletir. Bu değer pozitif veya negatif olabilir. Analog sinyaller hava şartları, gürültü kirliliği, alıcı ve verici arasındaki uzaklık gibi sebeplerle verici ile alıcı arasında bozulmaya maruz kalabilir. Bir radyo alıcısına gelen sinyalin (0,13) zaman (saniye) aralığındaki değerleri (volt) aşağıdaki grafikte verilmiştir:

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Grafikte verilen sinyal dalgası (0,13) nda tanımlı f fonksiyonunun kuralı ile ifade edildiğine göre f fonksiyonu ile ilgili tabloda verilen ifadelerin doğru olanların karşısına D, yanlış olanların karşısına Y yazınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 89 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!