Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 93

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 93 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 93

Barış Bey ve eşi hafta sonunda spor faaliyeti olarak doğa yürüyüşü yapmaya karar veriyorlar. Nereye gideceklerini belirlemek için araştırma yapan Barış Bey ve eşi internetten buldukları üç farklı parkur seçeneğini listeliyorlar. Farklı eğim ve yüksekliklere sahip olan üç parkurun alınan mesafeye(km) göre gelinen noktanın yüksekliğini(metre) gösteren, sırasıyla f, g ve h fonksiyonlarının kuralları ve tanım aralıkları 1. Tablo’da gösterilmiştir.

Ayrıca parkurlarla ilgili ek bilgiler aşağıda verilmiştir.

• Denizatı parkuruna ait alınan mesafeye göre yüksekliği veren fonksiyonun herhangi bir noktasının teğetinin eğimini veren grafik yukarıdaki gibidir.
• Aktoprak parkurunda alınan mesafenin 5 km olduğu noktada yükseklik fonksiyonuna ait bir ekstremum değeri olduğu bilinmektedir. Alınan mesafe 1 km olduğunda bulunulan konumdaki noktadan (x,h(x)) geçen teğetin eğimi 72 dir.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 93 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!