Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı Meb Yayınları / 12. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 26 Cevabı

12. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 26 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

12. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı 

Âlemlere rahmet olan yüce Nebi, her türlü çile ve işkenceye karşı sabretti. Asla bir tereddüt ve gevşeklik göstermedi. O en zorlu günlerde güçlü olmanın, ayakta kalmanın mücadelesini verdi. Zira o; kayalar altında işkence gören Bilal’e, ateşlere atılan Habbab’a, elinden her şeyi alınan Mus’ab’a umut vermeli, sabır telkin etmeliydi. Bazı günler Yâsir ailesine “Onlarla cennette buluşacağız.” diye moral veriyor, bazen Rabbine ashabının kurtuluşu için yalvarıp yakarıyor, açlık ve susuzluktan perişan olmuş, acı çeken bir kardeşiyle birlikte ağlıyor, onların acılarına ortak oluyordu. İçimizden biri olan, bizi bizden fazla düşünen, üzerimize titreyen, şefkat ve merhamet sahibi Peygamberimiz’in (s.a.v.) yüreği, ashabının yaşadığı acılar karşısında kor ateşler gibi nasıl yanmış, ne hüzünler çekmişti. Bilal’in üzerindeki kaya Bilal’den ziyade onu yaralamış, Habbâb’ın başını dağlayan ateş onun ciğerini yakmıştı.

Sevgili Peygamberimiz’in (s.a.v.) çekmiş olduğu bunca acıya rağmen davasından dönmemesinin nedenleri üzerine düşünelim ve fikirlerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Peygamberimiz çok merhametli olduğu için arkadaşlarına karşı hissettiği güzel duygular için çok acı çekmiştir. Onların canı yandığı için kendisini kötü hissetmiştir ve bu yüzden onlara yardım etmiştir.
0
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir