Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa KOÇAK, Sefer ERKILIÇ, Sema İZMİT
Yusuf GÜL, Yusuf Mesut KİLCİ tarafından 132 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Neval ÇETİN tarafından yapılmış.

12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

12. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 28 Cevabı

Soru:A) Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerlere doğru sözcüğü yazınız.
1. Allah’ın (c.c.) ve Resûlünün (s.a.v.) emir ve yasaklarına isteyerek uymak, yapılmasından dolayı sevap elde etmek anlamına gelen…………………….kelimesi, “Allah’ın en sevgili kulu” övgüsüne mazhar olan……………………………….’a bağlı olmak, onun örnekliğini hayatin her aşamasına aktarmak demektir. O,…………………………adı verilen sözleriyle Kur’an-ı Kerim’de açıklanması gereken ayetleri açıklamış, hükmü bulunmayan konularda hüküm koymuştur. Bu yüzden Müslümanların yaşantilarını Peygamberimizin (s.a.v.) örnekliğine göre düzenlemeleri, İslam’ı gereği gibi yaşayarak aşırılıktan uzak bir hayat tarzını benimsemeleri gerekir. Bunun yolu da Peygamberimizin (s.a.v.) sözlerini, davranışlarını, onaylarını farz ve vacibin dışındaki tavsiyelerini bilmek ve Kur’an-ı Kerim’den anladığı şeyleri hayatina aktarmak olarak tarif edilen……………………………………yaşamakla gerçekleşir.

B) Aşağıdaki tabloda verilen kavram ve tanımları eşleştirerek doğru harfi parantez içine yazınız.

Salat-ü selam- Radıyallâhu anh-Sırat-ı müstakim

Kur’an-ı Kerim’in emirlerinin ve koymuş olduğu ahlaki ilkelerin Hz. Peygamberin (s.a.v. ) yaşadığı biçimde yaşanmasıdır. Allah’ın (c.c.) gösterdiği dosdoğru yol, “İslam dini” anlamına gelir. ()

Peygamberimiz (s.a.v.) için söylenen “Allah’ın rahmeti ve bereketi, Hz. Muhammed’in, ailesinin ve ona iman edenlerin üzerine olsun” anlamındaki dua cümlesi. ()

Sahabilerden herhangi birinin adı anıldığında veya İslam büyüklerinin adı geçtiğinde onların insanlığa hizmet ve katkılarını hayırla anıp dua etmek amacıyla kullanılır. ()

  • Cevap:
5
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir