Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa KOÇAK, Sefer ERKILIÇ, Sema İZMİT
Yusuf GÜL, Yusuf Mesut KİLCİ tarafından 132 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Neval ÇETİN tarafından yapılmış.

12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

12. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 72 Cevabı

Soru:

…Hz. Peygamber’in (s.a.v.) eşi Âişe (r.a.) iki kız çocuğu ile yanına gelen kadına yanındaki bir tek hurmayı vermişti. Kadın onu iki kızı arasında paylaştırdı. Bu olayı duyan Hz. Peygamber (s.a.v.): “Her kim bu kız çocuklarının bakımı ve eğitimini üstlenir ve onlara iyilik edip güzel muamelede bulunursa, o kız çocukları kendisi için cehennem ateşinden koruyan bir perde olurlar.” buyurdu.
(Müslim, Birr, 147.)
Peygamberimizin (s.a.v.) bu hadis-i şerifi göz önüne alındığında çocuğun eğitiminde ailenin yeri ile ilgili olarak neler söylenebilir? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir