Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 85 Cevabı

12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı

12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa KOÇAK, Sefer ERKILIÇ, Sema İZMİT
Yusuf GÜL, Yusuf Mesut KİLCİ tarafından 132 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Neval ÇETİN tarafından yapılmış.

12. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

12. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 86 Cevabı

Soru:

4. Hz. Ömer (r.a.) “İslam’da cahiliyeyi bilmeyenler türeyince İslam’ın düğümleri teker teker çözülür.” demiştir. (Mustafa Akman, Kur’an da Cehalet Kavramı, s. 30.)
Hz. Ömer’in bu sözünden hareketle Cahiliye Dönemi’ni bilmenin önemini yazınız.

  • Cevap:

5. İslamiyet öncesinde Arap Yarımadası’nda insanların köleleştirilerek alınıp satildığı, kendilerini doğuran, varlık sebepleri olan kadınların bir değerinin olmadığı, kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü bir toplum vardı. Arap Yarımadası İslamiyet’in gelmesiyle kadınları Allah’ın (c.c.) bir emaneti gören, kadınlara mirastan pay vererek, aile içerisindeki hak ettiği değere kavuşmuştur.
Bu bilgiye göre İslamiyet’le birlikte hangi alanda dönüşüm yaşanmıştır? Açıklayınız.

  • Cevap:

6. Hz. Muhammed (s.a.v.) bir gün, pazar yerini denetlerken bir dükkândaki buğday yığınına elini daldırdığında alt kısımların nemli olduğunu hissetmiş, nedenini sorduğunda da satıcı, bunun önceki gün yağan yağmurdan kaynaklandığını söylemiştir. Bunun üzerine Hz. Peygamber (s.a.v.) şöyle emretmiştir: “Bunları bu şekilde müşterilerden saklayıp gizleme! Malları onlara oldukları gibi göster!” dedikten sonra “(insanları) aldatan bizden değildir.” buyurarak tepkisini ifade etmiştir. (İbn Mâce, Ticaret, 30.)
Hz. Muhammed’in (s.a.v.) bu davranışı ekonominin hangi temel değerleri ile örtüşmek- tedir? Açıklayınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir