Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

28. Yaş üzümden kütlesinin %40 ı kadar kuru üzüm elde edilmektedir. Buna göre 156 kg kuru üzüm kaç kg yaş üzümden elde edilir?

29. Yağ, kakao ve süt ağırlıkça sırasıyla 1,3 ve 4 sayılarıyla orantılı olacak biçimde karıştırılarak 400 gramlık bir karışım elde ediliyor. Daha sonra bu karışıma 200 gram un ekleniyor. Buna durumda karışımın yüzde kaçı kakaodur?

30. Bir manav 40 kg domatesi %25 kârla, 20 kg biberi ise %30 kârla satmış ve bu iki satıştan eşit miktarda kâr elde etmiştir. Buna göre domatesin alış fiyatının biberin alış fiyatına oranı kaçtır?

31. Bir fabrikanın üretim maliyetleri içerisinde enerji giderlerinin payı %40 tır. Enerjinin birim fiyatına %50 zam yapılırsa üretim maliyetleri içerisinde enerji giderlerinin payı yüzde kaç olur?

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir