Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 68 Cevabı

12. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 68 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 68 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Selahattin ÇAMYAR tarafından 129 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

12. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 68 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

“Kim Allah’a ve Resûl’e itaat ederse işte onlar, Allah’ın kendilerine lütuflarda
bulunduğu peygamberler, sıddîkler (hakkı çekinmeden kabul eden doğru kim- C \ seler), şehitler ve salih kişilerle beraberdir. Bunlar ne güzel arkadaştır!”

Bu ayette Yüce Allah, kendisine ve peygamberi Hz. Muhammed’e (s.a.v.) itaat edilmesini emretmektedir. Allah ve peygamberinin yan yana söylenmesi, Hz. Peygamber’in şanının yüceliğine ve aynı zamanda Hz. Muhammed’in sözüne uymanın Allah’ın sözüne uymak anlamına geldiğine işaret eder.25
Allah’a ve Resulüne uyan kimseler, Hakk’a tabi olan kimselerin tarafında olur. Bu tarafın temsilcileri peygamberler, sıddîkler, şehitler ve salih kimselerdir. Hakk’a tabi olanların değeri Allah katında yüce olduğundan, bunlar arasına katılmak, bunlarla birlikte anılmak elbette büyük mutluluktur.

Yukarıda yer alan ayetin mealinden anladıklarınızı maddeler hâlinde yazınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir