Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 124

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 124 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 124

1. Aşağıdaki dizeler okuduğunuz şiirden alınmıştır. Bu dizelerde doğa ile ilgili ayrıntılar verilirken hangi anlam olaylarından yararlanılmıştır?
Üzümler yıldız gibi Su güldü bize Toprak güldü Bu yıl gökler yavuzdu Güzel gürledi Tarlalar beni bekler Varalım bağ evine

  • Cevap:

2. Şiirde noktalama işaretlerinin kullanılmaması, şiirin okunmasını ve anlamlandırılmasını nasıl etkilemiştir? Açıklayınız.

  • Cevap:

Aşağıda Gülten Akın’ın Ke parça verilmiştir. Bu şiir kitastim Kara Saçlarımı adlı kitabında yer alan aynı adlı şiirinden bir bını okuyarak şairin üslubuyla ilgili çıkarımlarda bulununuz.
Kestim Kara Saçlarımı
Uzaktı dön yakındı dön çevreydi dön Yasaktı yasaydı töreydi dön İçinde dışında yanında değilim İçim ayıp dışım geçim sol yanım sevgi Bu nasıl yaşamaydı dön
Onlarsız olmazdı, taşımam gerekti, kullanmam gerekti Tutsak ve kibirli -ne gülünç- Gözleri gittikçe iri gittikçe çekilmez

12. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close