Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 126

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 126 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 126

3. Okuduğunuz şiirde şair, balkonun modern yaşam tarzının getirdiği apartmanı “bırakmasıyla” hangi olumlu durumların gerçekleşeceğini düşünmektedir? Şiirdeki dizelerden örnekler vererek açıklayınız.

  • Cevap:

4. Şiirde söyleyici, şehir yaşamının içindeki bir insanın duygularını nasıl ifade etmektedir? Şiirden hareketle açıklayınız.

  • Cevap:

5. “Herkes balkonda unuttuğu/şiirini geri alsa” dizelerinde ifade edilen, herkesin balkonda unuttuğu şiir, birbirinden farklıdır. Size göre metinde “şiir” kelimesi imge olarak neyi ya da neleri çağrıştırmaktadır?

  • Cevap:

6. Okuduğunuz şiirin temasını bulunuz.

  • Cevap:

7. Şiirde ahenk hangi unsurlarla sağlanmıştır? Dizelerden örneklerle açıklayınız.

  • Cevap:

8. Şiirin sonunda Behçet Necatigil ve Sezai Karakoç’un şiirlerinin anılması, söyleyicinin hangi yönünü gösterir?

  • Cevap:

9. “Haydar Ergülen’in şiirlerinde gerçekçilik ve ironinin özellikleri dikkat çeker.” ifadesinin okuduğunuz metindeki yansımalarını gösteriniz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
2
18
2

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!