Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 18

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 18

1. Uzun süre gurbette yaşadıktan sonra özlemini çektiği memleketine dönen bir kişinin ruh hâli ile ilgili neler söyleyebilirsiniz?

  • Cevap: Gurbet çekmek zor bir durumdur. Çünkü gurbette sevdiklerinden ayrı yaşarsın. Ne zamanki memleketine döner insan o zaman hasret çektiği ne varsa hepsine kavuşma şansı yakalar. Uzun süre sonra memleketine dönen kişi memleketine, sevdiklerine kavuştuğu, onlarla hasret giderdiği için çok mutlu olacaktır.

2. Bireyin iç dünyasının edebî eserlere konu edilmesi, o esere nasıl bir katkı sağlar? Düşüncelerinizi sözlü olarak paylaşınız.

  • Cevap: Bireyin iç dünyasının anlatıldığı edebi eserlerde geniş ruh çözümlemeleri yapılır, insanın iç dünyasını, duygu ve hayallerini anlatılır. Böylece bu eserler okurun “insan” denen varlığı çok yönlü olarak tanımasına yardımcı olur ve böylece okurlar insana yöneltilen bu projektörle aracılığı ile hayatı daha iyi tanıma şansı yakalarlar.

12. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close