Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 196

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 196 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 196

Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerlere doğru kelimeyi/kelimeleri yazınız.
1. Cumhuriyet’in ilk yıllarında Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Halide Edip Adıvar, Mithat Cemal Kuntay gibi isimler……………………………………..anlayışını devam ettirmişlerdir.
2. Tarık Buğra……………………………………….., Halide Edip Adıvar………………………………………., Samim Kocagöz …………………………., Kemal Tahir………………………….. adlı eserlerinde Kurtuluş Savaşı’nı
konu edinerek millî ve manevi değerleri de işlemişlerdir.
3. Aylak Adam ve Anayurt Oteli adlı eserleri ile bilinen……………………………………………………., modernizmin Türk edebiyatındaki önemli isimlerindendir.
4. Toplumcu gerçekçi anlayışla yazan sanatçılar; eserlerinde sıklıkla…………………………………………….,…………………………………….,……………………………………..çatışmalarını işlemişlerdir.
5. Kırgız edebiyatının tanınmış sanatçısı……………………………………………….; Beyaz Gemi adlı eserindedestan, efsane, masal gibi sözlü geleneğin unsurlarını da kullanmıştır.

Aşağıda numaralar ile verilen tanımları harf ile verilen terimlerle eşleştirerek harfleri numaraların yanındaki yay ayraçların içine yazınız.

( ) 1. Resim sanatında da kullanılan bu teknik, roman sanatında gerçek ya da kurmaca metinlerin bir romanın ana metnine serpiştirilerek yerleştirilmesidir.
( ) 2. Bir edebî metnin dokusuna hem edebiyat alanından hem de başka alanlardan metin parçalarının katılmasıdır.
( ) 3. Postmodernist romanda, belli bir metnin konusunu yeni bir metin oluşturmak için hareket noktası olarak almaktır.
( ) 4. Gerçekle kurmaca arasındaki ilişkileri sorgulayıp okunanın bir kurmaca olduğunu anımsatan kurmaca türüdür.
( ) 5. Roman içerisinde şiir, mektup, destan, masal gibi metin türlerinin söyleyiş ve biçim özelliklerini kullanarak bir benzerini yazmadır.

a) Metinler arasılık
b) Parodi
c) Pastiş
ç) Kolaj
d) Üst kurmaca

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 196 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
6
0
0
1
4
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!