Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 233

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 233 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 233

Aşağıdaki kutucuklarda “Tiyatro” ünitesi ile ilgili 4-10. soruların cevapları bulunmaktadır. Buna göre kutucuklarda yer alan harfleri boş bırakılan yerlere yazarak soruları cevaplayınız. (Soruların birden fazla cevabı olabileceğini göz önünde bulundurunuz.)

4. Yukarıda harf ile gösterilen kutucuklardan hangisi ya da hangileri tiyatro türünün Cumhuriyet Dönemi Edebiyatı’ndaki önemli temsilcilerindendir?
(……………………………………………..)
5. Yukarıda harf ile gösterilen kutucuklardan hangisi ya da hangileri tiyatro türünde en çok kullanılan tekniklerdendir?
(……………………………………………..)
6. Yukarıda harf ile gösterilen kutucuklardan hangisi ya da hangileri tiyatro türünde temayı belirleyen kavramlardandır?
(……………………………………………..)
7. Yukarıda harf ile gösterilen kutucuklardan hangisi ya da hangileri tiyatro türü ile ilgili terimlerdendir?
(……………………………………………..)
8. Yukarıda harf ile gösterilen kutucuklardan hangisi ya da hangileri Sabahattin Kudret Aksal’ın yazdığı tiyatro türündeki eserlerdendir?
(……………………………………………..)
9. Yukarıda harf ile gösterilen kutucuklardan hangisi ya da hangileri tiyatroda “bir perdenin açılıp kapanmasına kadar geçen bölüm” ve “iki kişinin karşılıklı konuşması” olarak ifade edilen terimlerdendir?
(……………………………………………..)
10. Yukarıda harf ile gösterilen kutucuklardan hangisi ya da hangileri Cevat Fehmi Başkut’un yazdığı tiyatro türündeki eserlerdendir?
(……………………………………………..)

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 233 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close