Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 270

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 270 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 270

1. Metnin giriş, gelişme ve sonuç bölümlerini metin üzerinde gösteriniz.

  • Cevap:

2. Aşağıdaki parçada yazımı yanlış olan kelimelerin altını çiziniz.
Suyun iki tarafındada dalların örgüleriyle çevirilip gölgeleriyle kuytulaşmış bir çok ufak havuzlar vardı. Yüksekten dökülen su, buraları oymuş, derinleştirmiş, sanki yıkanması kolay olsun diye özenip hazırlamıştı. Agâh bey yıkanmak fikirinde değildi.

  • Cevap:

3. Aşağıdaki parçada geçen noktalama işaretlerinin parçadaki kullanım amaçlarını boş bırakılan yerlere yazınız.
Sevgili Gazi! Talihin en karanlık günlerinde, ismin bir çoban yıldızı olmuştu. Hepimiz ona bakarak yol aldık. Ufukların üstünde, yeni doğan bir güneşin aydınlattığı bir dağ başı gibi herkesten evvel ışığı alan esrarengiz başınla sen, yüksek bir fikirsin. Sen Türk milletinin bir cihat bayrağısın. Hür bir istikbâlin bütün işaretleri, haberleri hepsi senin yüzünde…
Ünlem :
Nokta :
Üç nokta :
Virgül

  • Cevap:

Behçet Kemal Çağlar’ın aşağıda bir parçası verilen Benden İçeri adlı eserini okuyunuz. Okuduğunuz bu eserle ilgili çıkarımlarınızı sınıfta paylaşınız.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 270 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!