Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 57

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 57 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 57

1. “Öyle dürüst, öyle kesin bir adamdı ki; ölümün sinsiliği ona hiç gölge düşürmemişti. Evine her gece ekmek alıp gelen bir erkeğin yokluğu, sessizlik olup yerleşmişti odalarına.” cümlelerinde gerçek anlamının dışında kullanılmış kelimelerin altını çiziniz.

  • Cevap“Öyle dürüst, öyle kesin bir adamdı ki; ölümün sinsiliği ona hiç gölge düşürmemişti. Evine her gece ekmek alıp gelen bir erkeğin yokluğu, sessizlik olup yerleşmişti odalarına.” cümlelerinde gerçek anlamının dışında kullanılmış kelimelerin altını çiziniz.

2. Okuduğunuz metinde geçen “… Mısır Çarşısı’ndaki beğendiğimiz börekçi var ya. N’olacak kırk yılda bir ziyafet.” cümlelerinde kesme işaretinin hangi amaçlarla kullanıldığını söyleyiniz.

  • Cevap:
  • Mısır Çarşısı’ındaki : Özel isimlere getirilen ekleri ayırmak için kullanılmıştır.
  • N’olacak: Bu kelimede yerel kullanışa örnek görürüz. e sesi sanki atılmış gibi söylenerek vurgulanır elime.

12. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!