Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri / 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri Temalı Kompozisyon Örneği

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri Temalı Kompozisyon Örneği

Sponsorlu Bağlantılar


15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri Temalı Kompozisyon Örneği

Demokrasi olmadan bir ülkede halkın huzurlu ve mutlu güven içinde yaşaması mümkün değildir. Bir ülkede halkın özgürlüğüne ve yaşamına kast eden her türlü davranış ya da zorla kabul ettirilmek istenen her türlü düşünce ülkeyi karanlığa götürmekten başka bir şeye sebep olmaz. Bu nedenledir ki bir bütün olabilmiş toplumlar dışarıdan veya içeriden gelecek her türlü buna benzer saldırılara karşı her zaman hazırlıklı olmalıdır. Birbirlerine bu zor günde kenetlenmeli, birbirlerine güven içinde yaklaşmalıdır. Ancak bu şekilde kötü emelleri olan düşman çevrelerle başa çıkılabilir. Oysa Kötü niyetli insanların insanların canına kast etmekten çekinmeyen canilerin en büyük korkuları toplumun bir olması, güçlü olmasıdır. Çünkü bir toplum bu şekilde kenetlenmişse onu bölmek ona zarar vermek mümkün değildir. Bundan ötürü son zamanlarda ülke olarak yaşadığımız bu acı verici, dehşet verici ders çıkarmamız gereken olaylar bizleri her zamankinden daha çok birbirimize bağladı. Bizleri daha da yakınlaştırarak bir bütün olmamızı sağladı.

Ne yazık ki bu bütünlük oluşsun, karanlık güçler yenilgiye uğrasın diye canlarını feda eden kahramanlar da oldu. Aziz şehitlerimizi buradan bir kere daha anarken onların bu yüce mücadelelerini her zaman aklımızda canlı tutacağımızı herkesin bilmesini isterim.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri, aslında bizlerin bu hatıraları en canlı yaşattığımız ve dünyaya karşı ülke olarak güçlü duruşumuzu gösterdiğimiz önemli etkinlikler olarak geleceğe kalacaktır. Ülkemizin bir daha böyle acı şeyleri yaşamaması en büyük arzumuzdur.

0
like
1
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

10 Yorumlar

  1. Mehmet Yılmazer

    Çok anlamlı???

  2. çok güzel 😀 🙂 😛 😀 🙂 😛

  3. aynnen kardeşim biz vatanımızı kimseye vermeyiz feto kööööpeği akılllı ol aklını alırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir